F.A.Q

سوالات متداول دیوارسبز (گرین وال)

دیوار سبز  یا گرین وال فضای سبز افقی است که با زیر سازی مخضوصی روی دیوار های عمودی نصب و اجرا می شود.

به طور کلی دیوار سبز در 5 دسته کلی تقسیم بندی می شود که عبارتند از: دیوار سبز هیدروپونیک، دیوار سبز خزه ای، دیوار سبز مدولار، دیوار سبز تری و دیوار سبز کابلی. جهت اطلاعات بیشتر پیرامون هر یک می توانید مقاله معرفی انواع دیوار سبز را مطالعه کنید.

نحوه نصب و اجرای دیوار سبز در هر مدل متفاوت است، از این جهت توصیه می شود جهت اطلاعات لازم روی لینک کلیک کنید.

بله. جهت نگه داتشن گیاهان به صورت افقی، گرین وال ها نیاز به زیر سازی ویژه ای دارند.

خیر. تمام روش های دیوار سبز از فیشینگ یا دیوار تمام شده شروع یه زیر سازی می شود.

خیر. اگر عایق سازی به صورت کامل و اصولی انجام شده باشد آسیبی به دیوار و محوطه نخواهد رسید.

دیوار سبز با توجه به محیط، نور، آب و هوا و گل های انتخابی در هر مکانی قابل اجرا است.

با توجه به محل اجرای دیوار سبز و بسته به نوع گیاهان داخلی (اسکاندیس، سینگینیوم، فوجر، انواع آگلونما و …) و خارجی (یال اسبی، پیتسپروم، یاس، انواع شمشاد و …)  متغییر است.

1.هزینه سیستم هیدروپونیک نسبت به روش های معمول و قدیمی ارزان تر است. 2. نیازی به استفاده از خاک نیست. 3. شرایط مراقبت و نگهداری از دیوار سبز هیدرپونیک آسان تر است.

با توجه به سیستم اجرایی هر نوع گرین وال، رسیدگی و مراقبت از آن نیز متفاوت است. جهت اطلاعات کامل پیرامون این پرسش پیشنهاد می شود مقاله شرایط مراقبت و نگهداری از دیوار سبز را مطالعه کنید.

بسته به نوع گیاهان به کار رفته دارد. اما به طور کلی دیوارهای سبز این قابلیت را دارد که در تاریک و مرطوب ترین نقاط نیز تأبیه شود.

گیاهان مواد غذایی خود را از طریق آبرسانی و برگ ها و با توجه به تزریق مواد غذایی در طول مدت زمان های مشخص شده از سوی کارشناس گل و گیاه تغذیه می کنند.

آبیاری دیوار سبز می تواند به صورت خودکار و دستی صورت بگیرد. اما جهت کاهش مصرف آب و سادگی بیشتر در رسیدگی گیاهان پیشنهاد می شود که از سیستم خودکار استفاده شود.

باتوجه به استفاده از گیاهان جوان و رسیدگی مناسب بین 8 تا 10 سال و در صورت استفاده از گیاهان سالخورده حدود 3 تا 4 سال.

این امری دلبخواهی است که کارفرما می تواند میزان کم یا زیاد بودن رشد گیاهان را از ما بخواهد.

دیوار سبز کالای مشخصی نیست که بتوان قیمت کلی برای آن تعیین کرد، چرا که با توجه به متراژ، مواد مصرفی و روش اجرای دیوار قیمت متغییر می شود.