حس حضور در طبیعت را با ما به ارمغان آورید

معرفی 7 دیوار سبز مشهور و زیبا در جهان

  • خانه

 

معرفی 7 دیوار سبز مشهور در جهان

دیوارسبز یا گرین وال بدون شک یکی از جذاب ترین شیوه های زیباسازی و دکوراسیون در جهان است که هم اکنون در جوامع توسعه یافته به ویژه برای طبیعت دوستان طرفداران بسیاری دارد. در این مطلب به معرفی 7 گرین وال مشهور در جهان خواهیم پرداخت و توصیف اجمالی از هر یک خواهیم داشت.

1. Emquartier، بانکوک – تایلند

در بانکوک مال تایلند، گرین وال 100 متری ایجاد شده است که در حال حاظر به عنوان یکی از زیباترین دیوارهای سبز داخلی در جهان تبدیل شده است. طراحی مارپیچی این این گرین وال به گونه ای بوده که هیچ بازدید کننده ای نمی تواند از تماشای آن چشم پوشی کند.

دیوارسبز بانکوک تایلند

2. موزه Quai Branly، پاریس – فرانسه

شهرت موزه du quai branly تنها به دلیل جذابیت های داخلی و نشان دادن سیر تکامل بشریت نیست، ظاهر بیرونی این موزه به نحوی ایجاد شده است که توجه عابران معمولی را نیز به خود جذب می کند. نکته جالب در این دیوار سبز مقاومت بسیار زیاد آن در شرایط جوی مختلف است که حتی در روزهای بارانی و برفی پاریس نیز استحکام خود را حفظ خواهد کرد.

10 دیوار سبز مشهور در دنیا Quai Branly پاریس

3. caixa forum، مادرید – اسپانیا

همانطور که در مقاله معرفی گرین وال گفته شد نام دیگر گرین وال، دیوار زنده است. این اثر با بیش از 24 متر ارتفاع و 1500 گونه گیاهی به معنای واقعی یک دیوار زنده است. این اثر مجاور موزه caixa forum توسط پاتریک بلان معماری شده است.

10 دیوار سبز مشهور جهان CaixaForum مادرید

4. دانشگاه Claustro de Sor Juana مکزیکو سیتی- مکزیک

در چند سال اخیر، هرجایی که امکان کشت گیاه وجود داشته مکزیکو سیتی پیشگام بوده است. این شهر بزرگ برای معماری شهری جذاب تر و کاهش آلودگی، به نصب و اجرا دیوار های سبز در نماهای خارجی اماکنی نظیر بیمارستان ها، منازل و دانشگاه ها روی اورده است. دانشگاه سور خوآنا یکی از برترین دانشگاه های این شهر بوده که با گرین والی کم نظیر زینت یافته است.

10 گرین وال مشهور جهان دانشگاه Claustro de Sor Juana

5. Pont Max Juvenal فرانسه

پل Pont Max Juvenal از دیگر شاهکارهای پاتریک بلان می باشد که در سال 2008 در فرانسه خلق شده است. این پل زیبا به عنوان یک مثال خلاقانه از طراحی دیوار سبز در جهان یاد می شود.

10 دیوار سبز مشهور جهان

6. Central Park سیدنی – استرالیا

دو برج مسکونی سنترال پارکر سیدنی عنوان یکی از بزرگ ترین پروژه های گرین وال در جهان را یدک می کشند. این دو برج علاوه بر نمای بیرونی که پوشیده از گرین وال می باشد دارای فضاهای سبز متعددی نیز در محیط داخلی است. همچنین نورپردازی های جذاب در ساعات تاریکی، این دو برج را به یکی از مناطق زیبای سیدنی تبدیل کرده است.

10 دیوار سبز مشهور جهان سنترال پارک استرالیا

7. National Grid House، وارویک – بریتانیا

نوبت آن رسیده است تا شما را با بزرگترین پروژه دیوار سبز در جهان آشنا سازیم. National Grid House یک پارک فناوری واقع در وارویک بریتانیا است که  با 11054 متر مربع (حدودا اندازه یک ورزشگاه فوتبال) پوشش گیاهی در قالب گرین وال زینت یافته است.

بزرگ ترین گرین وال جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *